Високошвидкісне фрезерування

Високошвидкісне фрезерування – сучасний високотехнологічний метод обробки, що дозволяє отримувати найменший перетин зрізу металу при високошвидкосній роботі. Суть даної технології полягає у використанні певного діапазону швидкостей ріжучого інструменту, що веде до істотного зниження опору матеріалу при його обробці.

Швидкісне фрезерування переважно реалізується за допомогою п’яти-осьового верстату. Така конфігурація дозволяє забезпечити доступ до будь-якої сторони деталі, а також дає можливість встановлювати плоскі елементи по нормалі до шпинделя, що дозволяє використовувати кінцеві або торцеві фрези для обробки отворів або площин.

Особливістю даної технології є те, що тепло, що виділяється при обробці, практично, повністю зосереджено в стружці і не перебуває тривалий час в зоні обробки, через що фреза і деталь, практично, не схильні до термічного впливу. Дана особливість дозволяє використовувати високошвидкісне фрезерування для обробки загартованих конструкційних сталей. Також, з’являється можливість обробляти дюралюмінієві сплави, без їх термічного розміцнення.

При обробці алюмінієвих сплавів зменшення сил різання має місце при швидкості близько 700м / хв, а найбільш ефективним є діапазон від 1400 до1600 м / хв. У деяких випадках швидкість оптимальної обробки може досягати 8000м / хв і більше.

Через великий обсяг зрізаного при високошвидкісному фрезеруванні матеріалу, слід застосовувати двозубні фрези, що дозволяють стружці вільно розташовуватися в канавці. Також, бажано застосування фрез і ріжучих пластин з великими кутами передньої заточки, які створені спеціально для високошвидкісної обробки.

Технологія високошвидкісного фрезерування є однією з найбільш сучасних і ефективних альтернатив класичним методам фрезерування, що значно відрізняється якістю і швидкістю обробки.