Загальна автоматизація українських підприємств – крок назустріч індустрії 4.0.

Вже не секрет, що світ стоїть на порозі нової промислової революції і ім’я їй «4.0.Індустрія». Передові технології швидко і стрімко проникли в усі сфери нашого життя і стали змінювати цілі галузі.

Саме епоха інновацій спричинила нову промислову революцію, де велику роль відтепер гратиме аналіз даних, повна автоматизація виробництва, технологія доповненої реальності (широке використання всіляких гаджетів і програм AR – Augmented reality), інтернет речей.

Більш успішними в просуванні нових стандартів є технологічно розвинені країни, особливо: Японія, США, Південна Корея, Німеччина та ін. Що стосується України – переходу на нові стандарти у всіх сферах, особливо промислової, буде супроводжувати ряд проблем.

Вся справа в тому, що наші виробництва досі працюють на старому обладнанні, що позбавляє їх шансу долучитися до повної автоматизації, підвищенню якості продукції та зниження її собівартості. Оперативний збір та аналіз даних при такому стані справ взагалі стане випробуванням для власників бізнесу. Саме це спричинить низку супутніх нових завдань, які неможливо буде вирішити старими методами.

В першу чергу, будь-яке промислове підприємство повинно замислитися над технологічною базою, підвищенням продуктивності, зниженням витрат на виробництво, контролем якості продукції, що випускається. Ті, хто не зможе конкурувати в сучасних економічних ринкових реаліях – стануть непотрібними для інноваційної епохи і просто зникнуть.

Зарекомендували себе не тільки в Україні, а й в Європі бренди промислової автоматизації (в числі яких і компанія ARAMIS), великі інтегратори та розробники, здатні зараз долучити промислових замовників, тим самим поліпшити динаміку переходу українських підприємств на новий індустріальний рівень.