Всеукраїнський Партнерський тур – Бориспіль: Компанія “БОРТЕК”

 Компанія «Бортек» була заснована у 1994 році. Сьогодні підприємство працює за двома основними напрямками: виробляє електротермічне обладнання та устаткування з очищення води.

Компанія постійно розвивається, розширюючи асортимент продукції, підвищуючи стандарти якості та показники продуктивності обладнання, за рахунок модернізації техніко-технологічної бази на виробництві.

 Ще рік тому назад верстатний парк підприємства укомплектовували новим комплексом лазерного різання ARAMIS LTC75, а сьогодні підприємство збільшує виробничу потужність і розширює номенклатуру виробів, здобуває нових партнерів і отримує велику кількість замовлень на свою продукцію.

На базі ТОВ «Бортек» виробляється електротермічне обладнання, установки для знезараження води, лісосушильні камери європейської якості.

Ринки збуту не обмежуються Україною. Компанія співпрацює з Німеччиною, Польщею, Ізраїлем, а також країнами Азії та СНД.

На рахунку «Бортек» сотні успішних проектів, а серед клієнтів яскраво виділяються українські промислові гіганти, такі як: Мотор-Січ, Метінвест, Техвагонмаш, завод «Антонов», Ротормаш, НКМЗ та інші.

 

Житнюк Володимир Степанович,  директор ТОВ «Бортек»:

«Лазерним верстатом українського виробництва ми повністю задоволені. Познайомилися з вашим обладнанням ще рік тому, на виставці «Міжнародний промисловий форум – 2017», де серед численних світових виробників, лідерів верстатобудування, ми обрали ARAMIS ».

– Як відбулося Ваше знайомство з устаткуванням ARAMIS і як Ви про нас дізналися? 

– Про те, що сьогодні в Україні роблять інноваційне обладнання, спочатку дізнався наш технічний директор Віталій Миколайович. А потім ми поїхали на «Міжнародний промисловий форум – 2017» і на власні очі змогли поспостерігати за роботою лазерного комплексу, оцінити його технічні можливості (які зміг продемонструвати виробник в рамках виставки), вигляд та габарити, адже обладнання вимагає простору на виробництві. Крім того, на виставці було на що подивитися, і з чим порівняти.

– З якими експонентами порівнювали нас на «Міжнародному промисловому форумі-2017»?

– Було представлено багато німецької та італійської, турецької та китайської техніки. Туреччина зробила непогану презентацію, але по термінам доставки і ціні нам даний варіант не підійшов. Потім побачили стенд українського обладнання ARAMIS, і, все склалося найкращим чином. Свій верстат ми замовили прямо на виставці, а через декілька місяців він став невід’ємною частиною нашої виробничої лінії.

– Які завдання ставилися спочатку для роботи на лазерному обладнанні?

– До ARAMIS LTC75 – працювали на верстаті старого зразка з малопотужним лазерним джерелом. Коли він вийшов з ладу остаточно – виникла гостра необхідність купити нове обладнання з розкрою металу. Адже старий верстат вже не піддавався ремонту і завод, де його збирали, – фактично припинив надавати будь-які послуги.

На виставці ми дивилися все підряд. Тоді вирішили оцінити переваги кожної технології самі (штампування і плазму – також розглядали), але все-таки зупинилися на лазерному верстаті і не шкодуємо. Ми взяли обладнання з більш потужним лазерним джерелом в 700 Вт – і робота закипіла.

Що стосується цільових завдань – тут все просто: брали обладнання для розкрою листового металу (нержавійки, латуні, титану і чорного металу товщиною до 8 мм), відповідно до наших конструкцій.

– Скільки часу на вашому виробництві працює верстат LTC75, наскільки завантажене обладнання?

– Ми користуємося верстатом десь близько року. У сервісну службу зверталися всього лиш раз, і тільки за гарантійним сервісом, рекомендованим виробником. Проблем з роботою лазерного комплексу у нас не виникало взагалі. Наразі ми працюємо на ньому в одну зміну. Про модернізацію не думаємо, бо ще є необхідний запас потужності.

– Яка географія співпраці компанії «Бортек»?

– Наші печі є в Китаї, в Японії, група печей в М’янмі, в Польщі, в Литві та інших країнах Європейського союзу. Вся продукція «Бортек» сертифікована.

Приголомшливою новиною для нас стало і те, що на виробництві ТОВ «Бортек» оператором лазерного обладнання працює Вероніка Голиборода, жінка-інженер з приємною посмішкою і дуже теплим поглядом.

– Вероніка, як вам вдається стільки всього поєднувати? Скільки ви вже працюєте на подібному обладнанні?

– Ну, я ж інженер (сміється). За великим рахунком я працюю на лазерному обладнанні з 2007 року. У нас на виробництві вже був один верстат для різання металу, якщо не помиляюся, харківського виробника. Дуже стара машина, він постійно ламався, і працювати було складно.

Ми дуже бережливо користуємося новим верстатом ARAMIS LTС. Запустили його в липні 2017 року. Працює лазерний комплекс в одну зміну (з перервами на суботу та неділю), але це поки що.

– Розкажіть про вашу основну продукцію?

– Ми виготовляємо термічне устаткування (печі) для різних видів завдань. Наше обладнання потрібно там, де виробляють продукцію з обов’язковим етапом термічної обробки (сушіння, розжарення, нагрів під штампування). Конструкції таких печей різні (камерні, шахтні, промислові, лабораторні печі та ін.) і габарити відповідно теж. Взагалі, все залежить від завдань, для яких призначатиметься обладнання. А ще ми виробляємо водоочисне обладнання, в конструкціях якого також є деталі, вироблені з допомогою лазерного верстата.