Всеукраїнський партнерський тур: Європейська якість родом зі Львова

Цього разу ми познайомимо вас із компанією ДИМКОМ – найбільшим виробником димоходів в Україні. Для цього ми спеціально відвідали завод виробника, зустрілися із представниками і працівниками підприємства та дізналися, що ще можна виготовляти за допомогою лазерного обладнання ARAMIS.

Якщо говорити про ДИМКОМ відверто – це «хлопці, які зробили себе самі». Ще у 1996 році, починаючи зі зварювання баків та інших послуг з металообробки, – відшуковували свій сегмент виробництва. Минуло кілька років і в Україні налагодили повноцінне виробництво якісних димовивідних системи за європейським стандартом. Понад 15 років зразкова продукція компанії доступна українським споживачам, які цінують якість та надійність у всьому.

Модернізації виробів та розширенню асортименту посприяло постійне зростання вимог замовників до продукції, а також – інтенсивний розвиток сучасних газових та твердопаливних опалювальних приладів.

Понад 20 років відданої праці, 15 років інтенсивного виробництва димоходів, не лише сприяли вирішенню проблем якісного димовідведення, а й створили потужний надійний бренд. Стабільно висока якість, продемонстрована компанією, – стала запорукою довіри та визнання споживачів.

На сьогодні асортимент продукції ДИМКОМ налічує понад 10 000 найменувань одностінних та двостінних термоізольованих елементів димоходів, виготовлених з найкращої сталі різної товщини.

Готову продукцію компанії широко використовують для газових, твердопаливних, пелетних котлів, а також для камінів та банних печей.

 

Щоб виготовляти якісні димоходи з урахуванням різних температурних режимів на виробництві використовують нержавіючу сталь марки AISI 304, AISI 316 та AISI 309. А оснащення виробництва надсучасним європейським обладнанням дало змогу розширити асортимент виробів: виготовляти димарі з діаметром від 80мм до 600мм для використання у побутових і промислових опалювальних приладах та монтажу систем колективних димоходів багатоквартирних житлових будівель.

Томчишин Юрій, оператор лазерного обладнання на підприємстві ДИМКОМ:

«Я працюю оператором лазерного комплексу ARAMIS LTC75 (з потужністю лазерного джерела 700 Вт) вже майже рік. За допомогою “лазера” ми виготовляємо комплектуючі до димарів. В основному працюємо з нержавіючою сталлю від 0,5мм до 2мм. Іноді обробляємо і чорний метал до 4мм. Зараз станок працює у 1 інколи у 2 зміни, 5 днів на тиждень. Проте, коли почнеться сезон (з липня і десь до кінця грудня) – працюватимемо на повну потужність 24/7. Бо в сезон ми маємо велику чергу на продукцію, тож вважайте – понад 6 місяців максимальної загрузки.»

– Як ви дізналися про обладнання ARAMIS і які критерії сприяли вибору?

– Зростання потужності нашого виробництва стало основною причиною розширення виробничих можливостей. Про лазерне обладнання чесько-українського виробництва дізналися від інших місцевих підприємців, які вже експлуатували один з ваших верстатів. Отже, була змога побачити його в роботі, «наживо». Ключовими вимогами були швидкість та якість обробки, а ще -оперативний сервіс, в Україні. Тому і обрали станок – ARAMIS LTC.

– Чи виникали труднощі з обладнанням ARAMIS і як ви їх вирішували?

– Від самого початку в нас був інший оператор обладнання. Під час пуско-налагоджувальних робіт саме він отримав інформацію та основні інструкції щодо роботи на «лазері» від Сервісної служби «АРАМІС». Зараз все це – задача іншого нашого співробітника, який самотужки освоює тонкощі роботи з професійним обладнанням. Достатньо широкий функціонал, що використовується в системі, потребує глибокого вивчення та освоєння управляючих програм. Адже відсутність розуміння можливостей програмного забезпечення створює певні незручності у підготовці креслень. Добре, що тепер на базі «АРАМІС» є підготовка технологів. Бо раніше такої змоги не було і ми не мали можливості ефективно вирішити питання.

Загалом, станком ARAMIS ми задоволені. Його продуктивність, якість та швидкість обробки нас задовольняють повністю.

– Які завдання вдалось вирішити завдяки новому лазерному обладнанню? 

– Раніше ми використовували лазерний верстат меншої потужності і габаритів. Він був примітивним і біля нього ще працювало четверо робітників. До речі з цим станком пов’язана жартівлива історія. Пропрацював той лазер трохи менше десяти років, проте вже на заході своєї «слави» почав вмикатися лише вранці. Ми вже знали, як щось терміново треба порізати – вмикати лише зранку. Бо ввечері йому «працювати не подобалось». Отакий у машини був характер. Він різав тільки простий контур і щоб виготовляти продукцію певної якості, з його допомогою, нам доводилося витрачати більше зусиль. Асортимент виробів був значно вужчий, через відсутність розширених можливостей лазерної різки, які тепер ми маємо з новим устаткуванням ARAMIS. Ще одна з задач яку ми вирішили – зменшили вплив «людського фактору» на виробничий процес. Бо людина захворіла, не прийшла і робота стоїть. А зараз працює один оператор і все встигає.

ЗРАЗКОВЕ ВИРОБНИЦТВО

На ДИМКОМі справді виникає відчуття ніби ти заходиш на типове європейське підприємство. Тут створили всі необхідні умови для комфортної роботи і навіть відпочинку. Двоповерховий комфортний офіс з невеличкою спортивною залою та комфортними переговорними кімнатами. На подвір’ї – красується затишне озеро, де влітку навіть можна відпочити за рибною ловлею. Для працівників є все необхідне: якісно обладнані душові та туалети, зручні роздягальні, обладнана кухня, є навіть облаштоване за всіма правилами безпеки – зручне місце для тих, хто не може відмовитися від паління.

– Чи є на виробництві гостра потреба у кадрах? Ваші працівники задоволені умовами праці?

– В нас є специфіка – Західна Україна. Прийде людина, попрацює, орієнтовно 3-4 місяці, і вже – спеціаліст з різки металу. Далі робітник тікає в Польщу або Чехію маючи на думці, що там матиме вищу оплату праці. Українці закордоном себе спрацьовують. Типова регіонально забарвлена психологія. Є ті, що тікають туди – створюючи величезну «тікучку», а є й такі, що повертаються порахувавши, що виходить те саме. Наші умови роботи є комфортними, не лише через регіональні особливості, а й тому, що ми сповідуємо європейські стандарти у комплексному розумінні. Це і виготовлення якісної продукції, і достойна оплата та організація праці, її безпека. Всі, хто працює в нас – задоволені!

 

«АРАМІС» щиро дякує за надану інформацію та виказує надію на те, що українські підприємства рік за роком ставатимуть кращими, прибутковими, модернізованими та привабливими для українських робітників, які заслуговують на гарні умови праці.

Нашим зразковим клієнтам зичимо процвітання та успіху!